Wasze kłopoty > Urzędy

Abonament rtv

<< < (14/22) > >>

fiOla:

--- Cytat: Skalinada w Listopad 11, 2012, 17:32:45 ---Witam bywalców tej strony.
Czy mógłbym prosić osobę, z tych które wypowiadały się już w tej kwestii na forum i ma  już za sobą rozwiązanie problemów powstałych na skutek otrzymania wezwania do zapłaty zaległego abonamentu za ostatnich pięć lat, czy znalazła sposób na odwołanie się od tej decyzji lub jakieś inne rozwiązanie może mi zaproponować?
Z góry dziękuję i liczę na pomoc forumowiczów.
Oczywiście za pomoc obiecuję dużo  :-* :-* :-*

--- Koniec cytatu ---

poczytaj parę stron wstecz w tym temacie, póki co trzeba pisać prośbę o umorzenie (chyba, że zarobki większe, to o rozłożenie na raty), ze swojej strony powiem, że już 2 miesiąc jak wysłałam ojca pisma do KRRiTV oraz do tych w Bydgoszczy i póki co, cisza totalna - a też otrzymał wezwanie.
Ważne by zareagować, nie zostawić tego samego sobie, bo faktycznie zmierzają do celu by ściągać przez fiskusowych komorów, dlatego działaj.

aha, dodam, że mojej znajomej prośba o rozłożenie na raty została rozpatrzona bardzo szybko, bo wiadomo, trza kasę zdobyć  :-\

alisia:
Znalazłam wątek na wp lecz nie wiem jak to się ma do przepisów i czy ktoś zdziałał w tym temacie,
@ Skalinada
cyt."oczywiście za pomoc obiecuję dużo  :-* :-* :-*"

wystarczy,że pomożesz udzielając porad forumowiczom ;)

Informuję ,że ta wiadomość została sprawdzona merytorycznie i wszystko się zgadza, tu jest odpowiedź dla tych co jeszcze mają wątpliwości. Powielam to i powielać będę bo osoba która to napisała miała rację . Osoby wezwane do zapłaty abonamentu powinny przeczytać Kodeks Spółek prawa handlowego który stanowi, że abonament jako forma rozliczenia finansowego jest możliwy jeżeli obie strony umowy... cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy. Telewizja Polska SA jedynie na podstawie takiej umowy może wystąpić do drugiej strony o wypełnienie swojego umownego zobowiązania. Stworzona TVP SA; jest innym podmiotem gospodarczym niż peerelowska TVP i jako osoba prawna powinna takie umowy z odbiorcami swoich programów zawrzeć, gdyż jako Spółka prawa handlowego nie może postąpić inaczej. Żaden posiadacz telewizora w Polsce nigdy nie zawierał umowy ze spółką TVP SA. Ustawa o tzw. abonamencie dotyczyła TVP która była w PRL-u firmą państwową i która działała na zupełnie innych zasadach, w której obowiązywały ograniczenia płacowe. Ale rządzący się chcieli płacić swoim pupilom krociowe wynagrodzenia to powstała TVP SA jako spółka prawa handlowego mogła już tak działać, biznes to biznes i co komu do tego, żadne ustawy kominowe już nie obowiązywały. Zapomniano tylko, że ustawa o abonamencie też już ich nie dotyczy i tu popełniono błąd. Reasumując: Ci co płacą datki na TVP SA robią to z przyzwyczajenia oraz z braku wiedzy; nie orientują się, że nie muszą tego robić. Rada Nadzorcza TVP Spółka Akcyjna powinna być natychmiast odwołana i postawiona w stan oskarżenia pod zarzutem nienależytego sprawowania swoich funkcji, które są wysoko opłacane, a Zarząd Spółki również za bezczynność i świadome generowanie strat Spółki. Planowane na ten rok straty to ponad 60 mln zł. Pytanie co na to właściciel udziałów; pewnie też liczy na narodową zrzutkę, bo ciemny lud jest cyklicznie straszony w mediach komornikami, egzekucjami i firmami windykacyjnymi, a pranie mózgów powoduje, że ludzie coraz mniej kumają i ze strachu lub dla świętego spokoju w zębach kasę przyniosą. Wpisał: bankier 18.08.2012. ABONENCI TV - znaczy dobrowolni darczyńcy
http://finanse.wp.pl/gid,15074405,galeria.html

fiOla:
Alisiu, no ok, ale jak dla mnie to tylko artykuł prasowy, a wezwanie to wezwanie, skutkuje potem egzekucją, trza wyklepać pismo i niech dumają, czy też się dymają - jest ustawa, gdzie podawałam linka i tam wyraźnie napisano, kto może starać się o umorzenie. Skoro oni nawalają kolejnymi wezwaniami, to trzeba teraz ich zaspamować odpowiedziami, nie wyrobią.  :P

alisia:

--- Cytat: fiOla w Listopad 11, 2012, 19:14:54 ---Alisiu, no ok, ale jak dla mnie to tylko artykuł prasowy, a wezwanie to wezwanie, skutkuje potem egzekucją, trza wyklepać pismo i niech dumają, czy też się dymają - jest ustawa, gdzie podawałam linka i tam wyraźnie napisano, kto może starać się o umorzenie. Skoro oni nawalają kolejnymi wezwaniami, to trzeba teraz ich zaspamować odpowiedziami, nie wyrobią.  :P

--- Koniec cytatu ---
@FiOlu,
masz zupełna rację,szukałam w necie i nie ma konkretnego przypadku,gdzie ta osoba zdradziłaby tajniki jak wykorzystać te mądrości w przypadku otrzymania wezwania do zapłaty za zaległy abonament. :-\

fiOla:

--- Cytat: alisia w Listopad 11, 2012, 19:30:32 ---
--- Cytat: fiOla w Listopad 11, 2012, 19:14:54 ---Alisiu, no ok, ale jak dla mnie to tylko artykuł prasowy, a wezwanie to wezwanie, skutkuje potem egzekucją, trza wyklepać pismo i niech dumają, czy też się dymają - jest ustawa, gdzie podawałam linka i tam wyraźnie napisano, kto może starać się o umorzenie. Skoro oni nawalają kolejnymi wezwaniami, to trzeba teraz ich zaspamować odpowiedziami, nie wyrobią.  :P

--- Koniec cytatu ---
@FiOlu,
masz zupełna rację,szukałam w necie i nie ma konkretnego przypadku,gdzie ta osoba zdradziłaby tajniki jak wykorzystać te mądrości w przypadku otrzymania wezwania do zapłaty za zaległy abonament. :-\

--- Koniec cytatu ---

no niestety kochana, dlatego ja na logikę tak sobie wnioskuję, że innej drogi nie ma, jak szybko odpisać do obu instytucji i czekać na informację, oczywiście wszystko zależy od sytuacji "dłużnika" - celowo piszę w cudzysłowie, bo dla mnie ta rodzaju opłata to zwykły haracz i ściągają od ludzi, którzy za czasów PRLu musieli rejestrować odbiorniki - a są całe rzesze młodych, którzy nie rejestrowali i na nich bata nie mają całe szczęście. Ale to jest własnie nasze durne prawo, a w zasadzie brak prawa  :-\

zresztą, niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę - bo mój tato dostał wezwanie po 4 latach i 8 miesiącach (w sierpniu), czyli tak na oko celuję, że w grudniu minie 5 lat i powstanie przedawnienie, chyba że samo to wezwanie powoduje przerwanie biegu przedawnienia?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej