Autor Wątek: Pytania  (Przeczytany 96918 razy)

Offline Marta

• Zaangażowany Użytkownik
Odp: Pytania
« Odpowiedź #765 dnia: Styczeń 13, 2013, 22:59:11 »
Jeśli komornik zabiera z US,czy może ktoś mi podpowie,bierze tylko jeśli się odliczam,czy tę kasę  która jest wzięta na poczet zaliczki.Jeślibym się nie odliczała zabierałby czy nie.Nie wiem czy dobrze napisałam pytanie.

Offline Hulajnoga

• Użytkownik
« Odpowiedź #766 dnia: Styczeń 15, 2013, 14:08:32 »
Jeśli komornik zabiera z US,czy może ktoś mi podpowie,bierze tylko jeśli się odliczam,czy tę kasę  która jest wzięta na poczet zaliczki.Jeślibym się nie odliczała zabierałby czy nie.Nie wiem czy dobrze napisałam pytanie.
Marta, komornik zabiera tylko to co miał ci urząd skarbowy oddać po rozliczeniu pitu. Przynajmniej ja tak miałam.

Offline Edyta

• Czytelnik
  • *
« Odpowiedź #767 dnia: Luty 11, 2013, 17:57:28 »
Witam.Mąż dostał dzisiaj pismo od komornika wzywające go do ujawnienia majątku :ruchomości , nieruchomości i konta, ma na to 7dni a w piątek mamy akt notarialny sprzedaży stodoły, czy mogę to sprzedać ? Mąż posiada dwa samochody, jednego używam ja do pracy jako listonosz , drugiego on używa do pracy zarobkowej, niestety póki co dorywczej i bez umowy.Co zrobić,żeby nie zostać pozbawionym możliwości zarobkowania?
Pozdrawiamy
P.S.
Przepraszam, możliwe,że taki wątek już istnieje,ale nerwy wzięły górę i nie jestem w stanie szukać.

Offline zerowiak

• Czytelnik
  • *
« Odpowiedź #768 dnia: Luty 12, 2013, 11:36:40 »
Czy pieniądze ze sprzedaży stodoły zamierzacie przecnaczyć na spłacenie długu? Jeżeli tak czy pokryją one wysokość długu.

Offline Edyta

• Czytelnik
  • *
« Odpowiedź #769 dnia: Luty 12, 2013, 18:24:18 »
Całość będzie przeznaczona na kilka banków .Wiemy,że nie można faworyzować dłużników .Czy to pismo oznacza ,że już zablokowali hipotekę, czy zdążymy do piątku sprzedać.Chyba jeszcze nie zablokowali bo chcieli w piśmie,zeby podać numery ksiąg wieczystych posiadanych nieruchomości :-\

Offline zerowiak

• Czytelnik
  • *
« Odpowiedź #770 dnia: Luty 12, 2013, 21:57:13 »
Czy dostaliście od komornika zawiadomienie o postępowaniu egzekucyjnym, czy wezwał do spłaty długu w jakimś terminie, czy napisał z czego będzie prowadzona egzekucja. Pytam, bo nie podajesz tych informacji. Wezwanie do ujawnienia majątku jest po wcześniejszym zawiadomieniu o postępowaniu egzekucyjnym, wiem to z własnego doświadczenia. Sprzedaż czego kolwiek jak jest już postępowanie egzekucyjne jest ryzykowne, jednak ja bym to zrobiła jeżeli jeszcze nie ma wpisu komorniczego zajęcia na hipotece i jeżeli tymi pieniędzmi chcecie spłacić długi. Podkreślam - ja tak bym zrobiła, co nie znaczy, że was namawiam i że wy tak macie zrobić. Nie jestem żadnym fachowcem w tych sprawach, na tym forum są ludzie mądrzejsi ode mnie, może jeszcze ktoś się odedzwie.
Myślę, że jeszcze wpisu nie ma na hipotece, ale możecie to sprawdzić w księgach wieczystych, teraz można to załatwić w ciągu jednego dnia.
Poza tym czyją własnością jest stodoła i inne nieruchomości i ruchomości, czyj jest dług, na kogo wystawiona jest klauzula wykonalności. To wszystko jest ważne w takich sprawach. Niejednokrotnie z komornikiem też można się dogadać, można wpłacać z wolnej ręki, to znaczy bezpośrednio do niego ustaloną kwotę. Nie można tylko się poddawać, chować głowy w piasek, trzeba się otrząsnąć, uspokoić i dzialać póki nie jest za późno. Kiedyś słyszałam takie powiedzenie, że z każdej sytuacji są przynajmniej dwa wyjścia. Nie wolno tracić nadzieji.

Offline zerowiak

• Czytelnik
  • *
« Odpowiedź #771 dnia: Luty 13, 2013, 14:14:52 »
A co sądzicie o tym, wypowiedź dotyczy nadpłat podatkowych i ich egzekucji komorniczej
"Uregulowanie dotyczące nadpłat zawarte w ordynacji podadkowej jest objęte wyłącznie reżimem ordynacji podatkowej i nie przewiduje stosowania przepisów kodeksu cywilnego. Nie istnieje też potrzeba sięgania do innej gałęzi prawa. Instytucja nadpłaty, w tym także jej zwrotu, została w sposób wyczerpujący uregulowana w ordynacji podatkowej, której przepisy nie mogą być eliminowane bądź ograniczane przez stosowanie instytucji prawa cywilnego, o ile nie wynika to z przepisów prawa podatkowego. Organ podatkowy, dokonując zwrotu nadpłaty, nie może mieć innego wierzyciela, niż wynika to z przepisów prawa podatkowego. Wyrażając pogląd, że nadpłata nie może być przedmiotem przelewu, Sąd Najwyższy stwierdził w omawianej uchwale, że została ona ukształtowana przez ordynację podatkową jako prawo niezbywalne i na podstawie art. 831 § 1 pkt 3 k.p.c. jest wyłączona spod egzekucji sądowej 

Offline karola

• Czytelnik
  • *
« Odpowiedź #772 dnia: Luty 20, 2013, 13:52:24 »
Witam, czy ktoś mógłby mi pomóc i przesłać wzór pisma o ugodę, abym nie zrobiła żadnej "kuchy"?  - czy banki mogą nie odpowiedzieć na moje pisma z prośbą o ugodę - bez względu na decyzję - czy są zobligowane udzielić mi informacjic?  I jeszcze jedno pytanie - W jaki sposób mogę wyegzekwować od banku - na co zostały rozksiegowane moje wpłaty - gdyż podają mi tylko kwotę całą wpłaconą, a dług pomimo kwot i tak się powiększa? Schoppenka - czy ja mogłabym prosić o emaila do Ciebie?

Offline anna55

• Czytelnik
  • *
proszę o pomoc bo już nie wiem jak negocjować z bankami
« Odpowiedź #773 dnia: Luty 22, 2013, 22:58:43 »
witam bo nie wiem już co mam dalej robić wpadliśmy z męzem w straszne
długi mamy a najgorsze w tym wszystkim jest to że pisaliśmy do banków
pisma tłumaczyliśmy jaką mamy sytuację ale za kazdym razem
dostawaliśmy odmowy,mąż od 6 lat prowadził działalność jednoosobową
ale od 1 lutego ją zawiesił bo już nie dawaliśmy rady,zarejestrował
się powiatowym urzędzie pracy,bardzo proszę o jaką o jakąś podpowiedz
bo już nie wiemy co dalej robić a najgorzej obawiam się bo mieszkamy w
mieszkaniu u mojego taty jak zacznie przychodzić komornik i zajmować
będzie rzeczy w tym mieszkaniu które oczywiście nie są naszą
własnością co my w takiej sytuacji możemy zrobić,tata jest osobą
starszą koło ma 70 lat i nie wiemy jak to zniesie jeszcze raz bardzo
proszę o jakąś konkretną radę bo sami nie damy już
rady

Offline Redaktor

Odp: proszę o pomoc bo już nie wiem jak negocjować z bankami
« Odpowiedź #774 dnia: Luty 23, 2013, 10:42:36 »
Polecam lekturę forum, szczególnie ABC dłużnika. Czytaj i pytaj o konkrety. W razie kłopotów pisz na adres podany do kontaktów.

Offline anna55

• Czytelnik
  • *
« Odpowiedź #775 dnia: Luty 24, 2013, 21:39:17 »
witam czytałam abc dłużnika i dalej nie znalazłam odpowiedzi na nie które pytania a mianowicie chodzi mi o to czy jeśli ja i mąż mieszkamy w mieszkaniu rodziców mamy tam meldunek ale po za tym nie mamy nic czy komornik może za nasze nie spłacone kredyty zająć rzeczy ruchome rodziców? czy też rodzice muszą to jakoś prawnie udowodnić że te rzeczy należą do nich.Bardzo proszę mi to wyjaśnic.

Offline alisia

« Odpowiedź #776 dnia: Luty 25, 2013, 08:52:30 »
witam czytałam abc dłużnika i dalej nie znalazłam odpowiedzi na nie które pytania a mianowicie chodzi mi o to czy jeśli ja i mąż mieszkamy w mieszkaniu rodziców mamy tam meldunek ale po za tym nie mamy nic czy komornik może za nasze nie spłacone kredyty zająć rzeczy ruchome rodziców? czy też rodzice muszą to jakoś prawnie udowodnić że te rzeczy należą do nich.Bardzo proszę mi to wyjaśnic.

jeśli rodzice / rodzeństwo/ nie będą mieli dowodu na to, że dany przedmiot należy do nich (jest ich własnością) komornik może go zająć.

"Sprawiaj innym radość. Zobaczysz wtedy, że radość cieszy." Friedrich Theodor Vischer

Offline Hulajnoga

• Użytkownik
« Odpowiedź #777 dnia: Luty 25, 2013, 09:33:49 »
To co jest w moim domu jest moją własnością a mieszkać może u mnie kto chce. Ja miałam podobną sytuację i komornik niczego nie zajął, spisał tylko protokół z zajęcia a raczej jego braku.

Offline alisia

« Odpowiedź #778 dnia: Luty 25, 2013, 15:46:10 »
To co jest w moim domu jest moją własnością a mieszkać może u mnie kto chce. Ja miałam podobną sytuację i komornik niczego nie zajął, spisał tylko protokół z zajęcia a raczej jego braku.
odpowiem tak;komornik komornikowi nie jest równy a prawo ? no cóż....
"Sprawiaj innym radość. Zobaczysz wtedy, że radość cieszy." Friedrich Theodor Vischer

Offline Justa89

• Czytelnik
  • *
« Odpowiedź #779 dnia: Marzec 02, 2013, 12:04:52 »
moja sytuacja jest fatalna w 2008 roku wzięłam kredyt w p.k.o byłam bardzo młoda to była kwota 2000 zł straciłam prace i dług trafił do windykacji,spłaciłam go nie dawno w całości,wysłałam prośbę do banku o wypis z rejestru,ale wciąż jest problem w banku,mam umowę o pracę w sumie moje dochody to 2500 zł i wszędzie jest problem:-( to był mój jedyny dług,nie dość że go spłaciłam to według banku nadal jestem dłużnikiem:-( nie wiem już co robić,a z instytucji pozabankowych nie chcę brać pożyczki