Autor Wątek: Pytanie o przebieg licytacji komorniczej i co dalej?  (Przeczytany 10639 razy)

Schoppenka

• Gość
Odp: Pytanie o przebieg licytacji komorniczej i co dalej?
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 06, 2012, 10:59:06 »
U znajomej wniosek o dodatek mieszkaniowy przeszedł po oświadczeniu że przecież sobie nie odrąbie nadmetrażu a żeby zamienić na mniejsze trzeba najpierw pozbyć się długów. Czasem trzeba być upierdliwym aby osiągnąć cel.

Inessa z komornikiem rozmawiaj normalnie, to też człowiek  ;) Nie ma żadnej recepty na takie rozmowy.

Camion

• Gość
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 06, 2012, 11:08:04 »
Inessa to powiedz panience żeby pokazała przepis że osobie z nadmetrażem nie przysługuje dodatek,bo jest to tylko jej interpretacja,oczywiście nie przysługuje na cały metraż tylko jest obliczany do powierzchni normatywnej,przepisy o dodatku mieszkaniowym są ustalane dla całej polski ani tylko dla niektórych rejonów i wszystkich obowiązują takie same wytyczne.

Camion

• Gość
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 06, 2012, 11:15:02 »
Dodatek mieszkaniowy jest formą pomocy społecznej udzielanej przez gminy osobom o niskich dochodach. Stanowi on wsparcie tych osób, w ponoszeniu obciążających je wydatków na zajmowany lokal, w tym w zapłacie czynszu

Zasady i tryb przyznawania dodatków reguluje ustawa z dnia 21 czerwca 2001 r. o dodatkach mieszkaniowych (Ustawa). Możliwość uzyskania dodatku zależy od dochodów gospodarstwa domowego, liczby członków tego gospodarstwa oraz powierzchni użytkowej zajmowanego przez nich lokalu.  Zgodnie z art. 2 ust. 1 Ustawy, dodatek mieszkaniowy co do zasady przysługuje osobom posiadającym tytuł prawny do lokalu mieszkalnego. Tytułem prawnym może być prawo własności lokalu lub budynku, w którym ten się znajduje, spółdzielcze prawo do lokalu, umowa najmu, podnajmu lub jakikolwiek inny tytuł (np. umowa użyczenia), o ile osoba, której on przysługuje ponosi wydatki związane z zajmowaniem lokalu. Osobom zajmującym lokal bez tytułu prawnego dodatek przysługuje, jeżeli prawomocnym wyrokiem eksmisyjnym sąd przyznał im prawo do lokalu zamiennego lub socjalnego, zaś na zrealizowanie tego prawa oczekują w lokalu, do którego nie mają tytułu

5. Dodatek mieszkaniowy przysługuje, gdy powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego
nie przekracza normatywnej powierzchni o więcej niż:
1) 30% albo
2) 50% pod warunkiem, że udział powierzchni pokoi i kuchni w powierzchni
użytkowej tego lokalu nie przekracza 60%.

Camion

• Gość
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 06, 2012, 11:19:44 »

Offline Pawel85

• Czytelnik
  • *
  • Solus contra omnes. Animus est, qui divites facit.
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 08, 2012, 13:29:43 »
Witam, postaram się krótko i na temat streścić swoje fatalne położenie w którym się znalazłem.
29-08-2012 odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do mojej mamy i ojczyma.
Zrobię wszystko co w mojej mocy by do tego nie dopuścić, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w postaci rozmowy.
Moja historia jest przykra i ciężko mi o tym mówić dlatego wolałbym nie kontynuować jej na forum.
Jeśli ktoś zdecyduje się jej wysłuchać bardzo proszę o kontakt na meila lub gg.

z góry dziękuje i pozdrawiam.
Damnant quod non intellegunt.

fiOla

• Gość
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 08, 2012, 13:34:25 »
Witam, postaram się krótko i na temat streścić swoje fatalne położenie w którym się znalazłem.
29-08-2012 odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do mojej mamy i ojczyma.
Zrobię wszystko co w mojej mocy by do tego nie dopuścić, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w postaci rozmowy.
Moja historia jest przykra i ciężko mi o tym mówić dlatego wolałbym nie kontynuować jej na forum.
Jeśli ktoś zdecyduje się jej wysłuchać bardzo proszę o kontakt na meila lub gg.

z góry dziękuje i pozdrawiam.

witaj Paweł
każdy z nas tutaj ma swoje przykre historie, te ciężkie i lżejsze, nie pozostaniesz sam sobie, bo dołączyłeś do nas, tu ci pomogą

Offline Marta

• Zaangażowany Użytkownik
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 08, 2012, 13:49:11 »
Paweł,jest wątek w którym możesz się wypowiedzieć nikt  Cię nie potepi bo wszyscy mamy podobne problemy i tutaj tylko można liczyć na pomocną dłoń

Offline Pawel85

• Czytelnik
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 08, 2012, 13:51:43 »
O ile nie jest za późno, mimo wszystko nie zamierzam się poddawać bez walki, szkoda tylko że nie posiadam odpowiedniej wiedzy aby samemu uporać się z tym problemem.
Są jakieś szanse na uratowanie naszego mieszkania???
Można starać się o rozłożenie na raty zadłużenia???
Nie wiem co robić, to wszystko mnie przerasta.

Schoppenka

• Gość
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 08, 2012, 21:31:54 »
Napisz do nas mejla na adres nadzieja.zadluzonych@o2.pl a zwrotnie otrzymasz numer telefonu do mnie. Nie wiem na ile wasza sytuacja jest zagmatwana, ale postaram się jakoś pomóc. Najważniejsze szukać pomocy, poprosić o nią i walczyć mimo przeciwności. Uszy go góry, nie jesteś sam.

Offline Pawel85

• Czytelnik
  • *
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 09, 2012, 03:18:02 »
Dobrze wiedzieć że na tym chorym świecie są jeszcze osoby które potrafią pomóc drugiemu człowiekowi bezinteresownie, a nie tak jak cała reszta hien cmentarnych które tylko czekają aż upadniesz po to by Cię dobić i wzbogacić się kosztem czyjegoś nieszczęścia. Na takie podejście brak mi słów :(

Dziękuje Wam za to że jesteście i należycie do grona tych nielicznych.

Offline ewiska

• Starszy Użytkownik
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 09, 2012, 15:05:30 »
Dobrze wiedzieć że na tym chorym świecie są jeszcze osoby które potrafią pomóc drugiemu człowiekowi bezinteresownie, a nie tak jak cała reszta hien cmentarnych które tylko czekają aż upadniesz po to by Cię dobić i wzbogacić się kosztem czyjegoś nieszczęścia. Na takie podejście brak mi słów :(

« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2012, 12:08:51 wysłana przez ewiska »

Offline Pawel85

• Czytelnik
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 10, 2012, 12:04:07 »
ewiska nie bardzo rozumiem o co chodzi :(

Offline justynafr

• Starszy Użytkownik
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 11, 2012, 13:52:13 »

Pawel, pozdrawiam :D tez jestem tu, bo sie bije o mame! Wspolnie latwiej! Nie dawaj sie ;D
Konfucjusz: "Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry."

Offline wojtek

• Czytelnik
  • *
  • Per Aspera ad Astra
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 11, 2012, 21:47:37 »
Hej, jak wspomniałem, mieszkanie mi zlicytowali (bylem na rozprawie), napisałem o uzasadnienie wyroku, otrzymałem je, teraz napisałem apelacje do wyższej instancji za pośrednictwem niższej, haha i opłaciłem ją, czekam co dalej...
Jak Szanowne Forum myśli, co dalej???
Pozdro...

Offline alisia

• Zaangażowany Użytkownik
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 11, 2012, 21:54:00 »
Hej, jak wspomniałem, mieszkanie mi zlicytowali (bylem na rozprawie), napisałem o uzasadnienie wyroku, otrzymałem je, teraz napisałem apelacje do wyższej instancji za pośrednictwem niższej, haha i opłaciłem ją, czekam co dalej...
Jak Szanowne Forum myśli, co dalej???
Pozdro...
sam napisałeś "przez ciernie do gwiazd" gdzie ów powiedzenie jest Twoim mottem życiowym.
W tych sprawach nie umiem Tobie odpowiedzieć ale życzę powodzenia  ;)
"Sprawiaj innym radość. Zobaczysz wtedy, że radość cieszy." Friedrich Theodor Vischer