Aktualności:

Autor Wątek: Plikostrada.pl  (Przeczytany 4328 razy)

robert9

 • Gość
Plikostrada.pl
« dnia: Grudzień 31, 2012, 19:55:03 »
Uwaga, powstał nowy portal,który robi to samo co Pobieraczek.

fiOla

 • Gość
Odp: Plikostrada.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2012, 20:23:25 »
to jest ta sama firma co Pobieraczek, strzeżcie się  :)

robert9

 • Gość
Odp: Plikostrada.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2012, 20:38:32 »
Witam,masz racje, ktoś nie dawno napisałna necie że te same osoby.

fiOla

 • Gość
Odp: Plikostrada.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2012, 20:42:31 »
tu szerzej o tym:

Uwaga na Plikostradę – zarejestrowany w Dubaju serwis
Serwis Dziennik Internautów wypatrzył w Sieci serwis Plikostrada.pl. Na pierwszy rzut oka można znaleźć pewne podobieństwa między nim, a serwisem Pobieraczek.pl, ukaranym przez UOKiK w związku z wprowadzaniem użytkowników w błąd.Dziennik Internautów napisał o istnieniu serwisu Plikostrada.pl. Po wejściu na tę stronę, znajdziemy  m.in. informację o możliwości bezpłatnego testowania usług Plikostrady przez 14 dni. W ramach tych testów możemy ściągnąć 2 GB danych. Problem w tym, że aby móc skorzystać z prawa do testowania, należy się zarejestrować. To znaczy podać wszystkie swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail, dokładny, adres zamieszkania oraz datę urodzenia. Za podanie fałszywych danych grozi kara finansowa.
Dlaczego serwis tak bardzo pożąda naszych danych? Bo w momencie zapisania się na testy zawieramy de facto umowę z Plikostradą. I musimy płacić. Za najniższy pakiet - 10 GB - zapłacimy 8 zł miesięcznie. Nie możemy zrezygnować po miesiącu, umowa obowiązuje przez 12 miesięcy. Czyli jeśli podamy swoje dane Plikostradzie, będziemy musieli zapłacić, w najlepszym razie, prawie 100 zł.
Ale na tym nie koniec. Dziennik Internautów donosi, że serwis należy do spółki Smart Tech Connect Ltd. zarejestrowanej w Dubaju. Co oznacza, że niełatwo będzie ją pozwać: "Sądem właściwym do rozpatrzenia sporu pomiędzy Stronami jest sąd właściwy dla miejsca zamieszkania lub miejsca siedziby strony pozwanej".
Nawiązanie kontaktu z Smart Tech Connect Ltd. łatwe nie jest, bo na stronie został podany tylko adres e-mail, na który można pisać w nadziei, że ktoś odpowie. Trudno też powiedzieć, czy właścicielami Plikostrady są te same osoby, które założyły Pobieraczka. Takich informacji po prostu nie podano. Z regulaminu wynika natomiast, że mogą pojawić się kolejne klony tej strony pod innymi adresami WWW.
Rada na takie serwisy jest tylko jedna: uważnie czytać regulaminy, nie korzystać ze stron stosujących podobne kruczki, co Pobieraczek, nie podawać im swoich danych, ostrzec przed nimi swoje dzieci. Sprawdzone portale i serwisy pozostają godne zaufania.
Marta Wawrzyn
gadzetomania.pl

Offline ruda83

 • Czytelnik
 • *
 • Wiadomości: 26
Odp: Plikostrada.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2013, 15:03:27 »
witam mam problem z tym serwisem bo wysyła mi jakieś maile wezwanie do zapłaty i przedsądowe wezwanie do zapłaty za użytkowanie serwisu z którego nigdy nie korzystałam. nie przypominam sobie nawet żebym się tam rejestrowała. a gdy próbowałam to sprawdzić to mojego maila nie ma w ich serwisie żeby uzyskać przypomnienie danych. co z tym dalej robić?  straszą sądem i karami pieniężnymi. proszę o radę

Offline Hulajnoga

 • Starszy Użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 258
Odp: Plikostrada.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 02, 2013, 16:48:57 »
Poczytaj to forum http://prawo.wieszjak.pl/forum/thread/195250,PLIKOSTRADA-PLACIC-CZY-NIE.htm

Według mnie to oszuści i nie należy im płacić ani się ich bać bo nie mają jak nawet podać cię do sądu.

Offline alisia

 • Zaangażowany Użytkownik
 • *****
 • Wiadomości: 931
Odp: Plikostrada.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 02, 2013, 16:51:51 »
Podepnę się pod temat
Nie ma się co bać. Jest na to paragraf:

art. 286 par. 1 kodeksu karnego
Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

P.S.Hulajnoga ma rację :)

"Sprawiaj innym radość. Zobaczysz wtedy, że radość cieszy." Friedrich Theodor Vischer

Offline ruda83

 • Czytelnik
 • *
 • Wiadomości: 26
Odp: Plikostrada.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 02, 2013, 22:32:04 »
dzięki za informacje. wiedziałam że coś jest nie tak bo nie przypominam sobie żebym takie strony otwierała nawet nie maja mojego maila w przypomnieniu danych do logowania tylko nie wiem skąd maja maila do wysyłania tych upomnień do zapłaty

Offline alisia

 • Zaangażowany Użytkownik
 • *****
 • Wiadomości: 931
"Sprawiaj innym radość. Zobaczysz wtedy, że radość cieszy." Friedrich Theodor Vischer